Vwo-research
Het Maaslandcollege heeft in de leerjaren 1, 2 en 3een bijzondere opleiding die je direct voorbereidt op het wetenschappelijk onderwijs: de opleiding vwo-research.
Naast het normale programma volg je, tijdens de keuzewerkuren, de zogenaamde researchmodules. Steeds staan daarin onderzoeken en ontwerpen centraal. Als je een onderwerp bekeken en onderzocht hebt, ga je met de resultaten aan de slag: je maakt iets, stelt een plan op of je ontwerpt.
Wat je maakt en doet laat je zien aan de buitenwereld: een bedrijf, diverse instanties of je ouders. Hierdoor ontwikkel je een onderzoekende houding, wat erg gewenst is als voorbereiding op het wetenschappelijk onderwijs.
In de vwo-research brugklas worden in het schooljaar 2012-2013 vier onderzoeksgebieden aangeboden:
| 1. Science & Discovery: | In deze module bereid je je voor op het uitvoeren van echte opdrachten op het terrein van natuur, techniek en gezondheid. Je leert om samen met je klasgenoten in een team te werken. |
| 2. Art & Culture: | Je onderzoekt onderwerpen vanuit verschillende bronnen zoals nieuwsmedia, popcultuur, schilder- en beeldhouwkunst, grafische wereld, reclame, film, fotografie en poëzie. |
| 3. Business & Finance: | Aan de hand van een onderzoek stel je met je klasgenoten een ondernemingsplanop en ga je op onderzoek in de economische wereld. |
| 4. Sports & Health: | Je onderzoekt de effecten van sporten op je lichaam. Centraal staat het verband tussen sport en gezondheid. |
Vanaf het schooljaar 2013-2014 worden in het eerste leerjaar de verworvenheden van de vwo-researchopleiding geïntegreerd aangeboden in zowel vwo (categoraal) als tvwo.
